Lattenberg – Ledvina – Kolesnáč – Slezák
Horáček – Borovský – Obhlídal – Večeřa
Maděra – Břeň

Střídání:
35´ Havelka – Večeřa
46´ Paleček – Břeň
55´ Břeň – Maděra
75´ Maděra – Horáček
85´ Horáček – Borovský

Po vydařeném hodovém startu zavítala benfika do Heršpic, kde se jí v poslední době moc nedaří a opět se to bohužel potvrdilo.

Vstup do zápasu měla benfika výborný a domácí uzamkla na jejich polovině. Bylo tam i pár šancí, ze kterých se dalo skórovat. Koblih dvakrát vyslal kolmicí Mádě, jednou míč netrefil a podruhé byl už příliš blízko brankáře. Koblih měl také po přiťuknutí od Mádě solidní příležitost, ale střela mu nesedla. Několikrát střílel i David, vždy to ale bylo do prvního obránce. Pěkně se obrana otevřela Mišákovi, zakončení bylo ale slabé. Postupně se hra vyrovnala a domácí začali také zlobit. Několikrát nebezpečně zabíhali za obranu béčka. Kozel po půl hodině lapil samostatný nájezd z levé strany. Deset minut před odchodem do kabin po otočeném autu se domácí po nedůrazu benfiky trefili, střelu přes hlavu Kozel vytáhl na břevno, ale bohužel pak míč od něho putoval za brankovou čáru. Z dálky to zkoušel ještě Bobr a Koblih, ale branka z toho nebyla.

Druhá půle začala hrůzostrašně, opět vlažný nástup na hřiště a okamžitý trest v podobě druhé branky. Zpět do utkání dostal béčko Palec, který využil zmatků v domácí obraně a po odraženém míči se ocitl sám na penaltě a s přehledem uklidil míč k tyči – 2:1. Během pěti minut byl rozdíl ale zase dvoubrankový, Heršpice tak byli opět na koni. Do slibných pozic se dostával Palec, nemířil ale přesně. Potom Palec našel na vápně Kobliha, jeho střelu ale brankář vytáhl na roh. Domácí následně z trestňáku orazítkovali tyč. Benfika ještě ale zabrala a po pohotovém sklepnutí od Bobra, trefil Koblih z vápna míč pod víko brány – 3:2. Bohužel když už se béčko začalo zvedat, tradičně zaúřadoval domácí pomezní Štěpánek a daroval domácím další branku. Benfika se už na další odpověď už nezmohla, naopak ještě jednou po pěkné akci domácích inkasovala.

Velká škoda neproměněných šancí v úvodu zápasu, mohlo to vypadat úplně jinak, kdyby se vedlo. Za týden mělo být volno, jelikož Mouřínov soutěž odhlásil. Je zde však velká pravděpodobnost, že benfika bude hrát v sobotu v 16.30 s Letonicemi B, který mají také volno jako původně lichý mančaft tohoto víkendu.

Góly:
29´ a 87´ KÜBL
67´ ROZKOPAL

21´ Klimek
60´ a 83´ Ledvina
71´ Pyszko

Červená karta:
83´ Ledvina

Sestava:
Hanák
Drápal – Ondruška – Ledvina – Klimek
Večeřa – Rozkopal – Doležal – Borovský
Kübl – Fojtl

Střídání:
46´ Pyszko – Večeřa
73´ Břeň – Fojtl
86´ Chvátal – Drápal

Góly:
34´ KÜBL
79´ BŘEŇ

87´ Kübl

Sestava:
Hanák

Střídání:
74´ Břeň – Fojtl
81´ Chvátal – Drápal
90´ Světelský – Břeň

Je vykopnuto!! Nová fotbalová sezona právě začla!! Supr!! K prvnímu špílu sezony 17/18 dorazil ansámbl z Čebína. Pěkné utkání, rychlé, tvrdé, emotivní.

7.min Zdenál Ondruška nakopne z vlastní poloviny mičudu, obránce se při odkopu leví. V zákrytu obránce peláší Mara Kübl, doběhne k balonu a z první pác, ze 13 metrů po zemi míří vyběhnuvšímu gološovi mezi nohy. Gološ ovšem pató mičudu srazí dva metry vedle tyče!! Škoda!! 9.min hostující brkoš vypustí zpoza vápna po zemi jedovku k tyči, gološ Peťa u tyče zasahuje!!! 14.min hosté zahrávajó trestňák od postranní lajny. Ten přeletí guču a se snáší na zadní tyč, kde je osamocené Peťa Drápal. Místo pohodového odkopu do bezpečí Peťa nešikovně přihraje hostům snad névěčí gólovku zápasu. Vrací balon od zadní tyče oblóčkem zpátky do ohňa, kde Čebíňák z malýho čtverce hlavičkuje 20 čísel nad!! Uf!! 19.min Karlos Klimek čechrá mičudu do vápna, na zadní tyči hópne Zbyňa Rozkopal, ale je malé, na hlavičku porádně nedosáhl a polézaná mičuda letí kamsi dozadu. 24.min Karlos napálí trestňák z pětatřiceti metrů. Jeho pumelica ve zdi div nikeho nezabije, mičuda je postavenó zďó jen zblokována za sebe a skákající mičudu može přibíhající Zbyňa uklidit z 10 metrů do sítě. Gološ vybíhá, Zbyňa jím balon ale neprostrčí!! 28.min Karlos od lajny pošle do vápna střílené centr, na přední tyči se promáchne obránce, na malým vápně se zkusí do letící mičudy opřít překvapené Mara. Mičudu porádně netrefí, sice ku kase ju vyšle, ale střela postrádá život, gološ si posbírá skákající mičudu do náruče. Slibná akcička!! Škoda!! 34.min Mara si poštěluje přímák z 22 metrů, keré zakrótí okolo zdi pod vingl k přední tyči – 1:0.

50.min Dodo vystihne čebínskó rozehrávku a pohotovo vysune do nájezdu Zdenála Fojtla. Ten najíždí zboka na kasu stíhán obráncem. Zdenál z velkýho úhla, 9 metrů od kase, vypustí pumelicu, mičuda prosviští 2 metry okolo šibenice. 51.min Karlos nakopne balon ze čtyřiceti metrů do šestnáctky, na zadní tyči hlavó zkusí vrátit balon do vohňa Mara dlóhatánským hlavsonem ze šestnáctky. Nakonec toto vrácení do vohňa či regulérní pokus hlavó končí půldruhého metru od růžku hostující klece. 60.min Mara rozehrá trestňák z roha šestnáctky, cílí jej dolů k přední tyči, zákrokem se blýskne čebínské gološ, keré se k tyči vrhne a mičudu vytahne na rohové kop!! 80. min na čebínskó kasu letí střela podél brankové čáry, hostující gološ ju nechytá a zbytečně vyráží před sebe na malé vápno přímo pod čapy novica na place Davida Břeň, keré nabídnutó mičudu nekompromisně napálí pod víko – 2:0. 90. + 1 min hostující trestňák z 22 metrů zboka je centrem do vápna, přeletí všechny v guči, na zadní tyči přibíhající kapitán má ze 7 metrů fíka na čapě/hlavě. Ale místo z výše uvedených partií těla, strčí do centru hruď, což je slabé až nijaké zakončení!!

Čebín byl šikovné soupeř, rychlé, uměl s balonem, ovšem gólovku z bezprostřední blízkosti snad ani neměl. Krom hlavičky na začátku, keró sme Čebínu sami připravili. Navrátilec do křenovskýho góla Peťa Hanák podal výborné výkon, když bylo třeba vybíhal a sbíral centry. Kluci před něm obětavo skákali do střel, zablokovali několko slibnéch pokusů ze šestnáctky. A co prošlo až na Petě, tak neohroženě stál na brankové čáře připraven. Suprový tři body při rozjezdu nové fotbalové sezony!!

Góly:
54´ a 79´ OBHLÍDAL
31´ MADĚRA

53´ Borovský
64´ Obhlídal

Sestava:
Procházka
Svoboda – Ledvina – Kolesnáč – Slezák
Lattenberg – Borovský – Obhlídal – Vosmek
Maděra – Osoba

Střídání:
46´ Říha – Slezák
71´ Horáček – Svoboda
81´ Havelka – Osoba

K rozjezdu nové fotbalové sezony si benfika pozvala benfiku Dražovic. Pohledné mač. 2.min první zakončení na kasu si připsali hosté. Kvér po zemi z 23 metrů končí půldruhýho metru vedle. 4.min vysunutí Mádě na boční obvod šestnáctky. Máďa z první střihne čapó, 17 metrů od góla, po zemi, mičuda prdne do zadní tyče, od keré se balon odrazí k opařenýmu gološovi stojícímu na přední tyči, keré až poté mičudu schová ve své náruči!! 7.min hosté majó rohové kop. Hópanec na přední tyči, ovšem Dražovák mičudu jen hlavó přizvedne, a ta končí kdesi daleko vzadu u dalšího rohovýho praporka. 9.min koblížek vidí gološa daleko z kase, a tak zkusí ze 40 metrů lobánka, jeho svíca o tři metry přeletí hostující svatyňu. 13.min Vosma pošle od lajny dlóhé centr do vápna, na zadní tyč přibíhá Latta, keré sice hlavó zakončí, ale pokus postrádal porádné trkanec. 16. min Dražovák vypustí z pětadvaceti, ale mičuda šeredně uletí přes dvacet metrů vedle. 18.min pro změnu Ledva vypustí svůj projektil z 23 metrů. Taky hodně vedle, asi sedm vosum metrů. 18. min koblížek za obranu po zemi vysune Mádě, keré uhání s obráncem na zádech ku gólu. Ze dvaceti metrů levandulkó po zemi vystřelí, půldruhého metru okolo zadní tyče. 23.min dražovická levandulka v akci, kvér z 23 metrů pročísne vzduch 3 metry nad našó kasó. 26.min rohové kop na zadní tyči hópne Slezi, mičudu hlavó jen polézá a balon končí u druhýho praporka. 29.min před Máděm lákavo skočí mičuda a pác, sice stojí ve velkým úhlu, 14 metrů od kase, balon prosviští 2 metry okolo přední šibenice. 31.min pohledná akce přes celó hostující polovinu po ose Máďa – koblížek – Bobr. Poslední jmenované pálí ze šestnáctky metr okolo vinglu!! 32.min koblížek vystihne rozehrávku obránců a vyšle kolmicí Mádě. Ten nezmatkuje z teho hafo času, z teho hafo volnýho místa okolo sebe, z teho, že je sám před gólem, z té nabízené gólovky. Chladnokrevně si stahne mičudu na zem, klikó vymáchá vybíhajícího gološa a z osmi metrů zasune balon do sítě – 1:0. 42.min Máďa sebere balon otálícímu stoperovi a vyšle do dlóhýho sprintu Tomina Osobu, keré se snad až zalekne nabízené šance, furt se dívá za sebe a před vápnem Tomina skluzem odzbrojí vracející se obránce. 44.min Dražovák ze šestnáctky vymete pavučiny v růžku naší klece – 1:1. 45.min koblížek čechrá do vápna zahrané trestňák, uprostřed na malém čtvercu hópne Tomino Osoba, hlavičkuje 5 metrů vedle zadní tyče!! Ach jo!! Prvních pětačtyřicet minut byla Křendička rozhodně lepším týmem udávajícím tempo hry, ale do kabin na přestávku se de za nerozhodného stavu.

Druhé poločas patřil naopak hostům. Bo alespoň jeho prvních dvacet minut sme se porádně nedostali přes půl. Ale se štěstím sme těch dvacet minut přežili bez inkasované branky. 50.min dražovická standartka z 24 metrů, půlmetr vedle přední tyče!! 51.min dražovické štírek si přes dva naše chlapy vybruslí od postranní lajny až ke kvéru z 15 metrů, pumelica prosviští metr nad!! 54.min snad poprva ve druhé půlce se dostanem za půlku a hned je z tehoto přelití hry smrtící kontr. Bobr nákopem hledá Mádě, ten doběhne balon a dává pod sebe - jak na štríbrným podnose – přibíhajícímu koblížkovi, keré pobídkó nepohrdne. Naopak ji nekompromisně z vosmi metrů uklidí ke druhé tyči – 2:1. 57.min Dražovák na malým vápna drbne do skákající mičudy, ta končí na břevně!!! 60.min hostující projektil z pětatřiceti metrů řachne do břevna nad zadním vinglem!! 68.min Máďa nabije po zemi zpod šestnáctku Lattovi, temu ale balon uletí vysoko nad. 70.min dražovické trestňák z pětatřiceti metrů o zem, u zadní tyče se zaskví zákrokem kozel!! 71.min přízemní centr do našeho vápna, na přední tyči jeden z našich obránců promáchne naprázdno, za obráncem číhá na malým vápně vykulené brkoš, ale balon z voleje porádně netrefí!! To byla porádná gólofka, uf!! 72.min Bobr dlóhatánským centrem od postranní lajny nande na zadní tyči ve výskoku Mádě, jeho hlavson tentokrát byl slaboučké, mířil do země a vedle. Rozhodně nechcu a nemíním lozit přecedovi do zadku, ale ten kluk udělal mač!! Hodně teho, na co sáhl, to mu vyšlo. A tento nepovedené hlavson byla snad jediná kaňka na jeho dokonalým výkoně. Holt aj mistr tesař se někdy utne!! 77.min Bobr trestňák z pětatřiceti zakrótí přímo do gološa. 79.min Máďa valí zboka na kasu, umyje obránca, poté klika gološovi a zasunuje z malýho vápna, ovšem další obránce stojí na čáře a Máďovo zasunutí vykopává!! 81.min koblížek z rohu velkýho vápna nachytá góloša a přelobuje ho na zadní vingl – 3:1. 88.min koblížek zachytí gološuj odkop, ihned vrací balon horem za pendu, kde je Máďa. Ten s klidem Angličana ihned nepálí, nýbrž v klídku a pohodě volí kliku obráncovi, kliku gološovi, zasekávačka, zbrždění akce, poté Máďovo nemastné zakončení po zemi postrádá život. Balon se jen kutólal a obránce zablokoval. Tentokrát Máďa dostal za uši, přecijen místo slabučkýho zakončení mohl najít u druhé tyče číhajícího trenéra Ledvy. Ledva si rval vlasy za to zazdění, ale aj tak se nic nemění na skutečnosti, že benfika do nové sezony vkročí tříboďáčem. Paráda!!