Zápasy

Mistrovské utkání:
Pustiměř - Křenovice
2.11.2019 ve 14 hod.,
2:6

Fórum

Čaja:Vánoční turnaje v Obecní hale: 27.12 přípravka mladší, 28.12 žáci starší, 29.12 muži. změna vyhrazena
Kón:Do Pustiměřa jedu vyhrát, vlastně pardón JEDEM vyhrát!! Dikýýýý
Ledva:Kóne konečně jsme nebyli za ty hodný baletky a trošku se privostrilo 💪💪😉😉
Kón:co to v těch Němčanech hrálo za rabyjáty?? Nechcu byt za chytráka, ale nebylo by rychléší napsat, kdopak tu yelou kartu nedostal??

Anketa

Partneři


OBEC KŘENOVICE

Rozhovory

19.08. 2011

Aleš Klopar (nar. 31.3.85)

Ahoj Aleši, buď srdečně vítán v Křenovicích! Rád bych tě jakožto novou fotbalovou tvář trochu vyzpovídal, a tím představil fotbalu chtivému křenovickému davu. Již jsi v našem trikotu odehrál dva letní přípraváky, podvakrát pohár a až teď o hodové sobotě jsi vkročil i do „ligové“ soutěže. Dle svých prvních dojmů vidím, že oproti poslednímu tvému působišti v Kuřimi jsi se posunul z posledního chlapa dopředu na štítového záložníka.

Dojmy a pocity z prvních mačů v křenovickém dresu?
Pocity jsou dobré, jsou tu šikovní fotbalisti a fajn kluci, jak na hřišti tak mimo něj, a i parta se mi tu líbí, to je pro mě důležité, takže určitě spokojenost.

Jaký je tvůj rodinný stav? Svobodný? Ženatý?
Ženatý a zatím bezdětný.

Tvé bydlisko?
Teď už přes rok Křenovák.

Povolání?
Nyní pracuji jako prodejce aut Chevrolet v Auto Bayer Slavkov u Brna.

Jak jsi spokojen se svým postem v poli? Na jakou pozici jsi přišel?
Tak já jsem hrával leccos, jediné co nikdy, tak jsem nechytal, takže jsem takový universál, ale nejlépe se cítím uprostřed, ať už obrany, nebo nyní zálohy. Jsem spíše na tu černou práci a tady v Křendě si myslím , že tak nějak budu krýt záda Honzovi Rotreklovi.

Nejoblíbenější či vysněná pozice? Kdepak nejraději hráváš?
Jak jsem řekl uprostřed, a rád i pomohu směrem dopředu, ale nejlépe se cítím, jako štít, když mohu rozbíjet soupeřovu snahu útočit a jsem rád v kontaktech i soubojích. Tvrdá hra mi nevadí.

Odkud přicházíš? Kde jsi naposledy hrál?
Přicházím z Kuřimi, odkud se mi nešlo lehce. Byl jsem tam spokojený a zažil tam svoje nejhezčí fotbalové období. Opustil jsem partu super kluků a svého nej trenéra Bačuse (Tomáš Kovanda). Tímto bych jemu i všem v Kuřimi chtěl poděkovat.

Vlastně nám představ celý tvůj fotbalový životopis? Kdes všechno hrával? A jaké nejvyšší soutěže jsi dosáhl?
Jako malej jsem začal v Medlově, kde to měl na starosti děda, ale tam to skončilo a jako žák jsem přešel do Kupařovic, kde jsem kopal až do svých 17 let. Pak jsem se rozhodl zkusit dorost v Dolních Kounicích, tam jsme hráli 1.A třídu a dokázali jsme ji vyhrát. Po dorostu jsem byl rok v Ivančicích - 1.A třída v mužích, super parta, dobrá zkušenost, ale pak jsem šel za svým trenérem Tomášem Kovandou z dorostu a šel hrát do Kuřimi, kde jsem strávil šest sezón. Podařilo se nám vykopat 1.A třídu a 4 roky jsem si zahrál krajský přebor, to bylo mé maximum a jsem za to rád.

A není to škoda „utéct“ z Kuřimi jakožto krajského přeboru. Přecijen příchod do Křendy je sešup o dvě úrovně?
Tak hodně sehrálo roli to, že tu už skoro rok a půl bydlím, mám tu práci, takže dojíždět 3x4x týdně 35km do Kuřimi, mi zabralo strašně moc času a ulehčilo mi to i to, že tu všechny znám a nemám problém zapadnout. To, že je to 1.B a ne krajský přebor moc neřeším. Jsou tu kvalitní soupeři, hráči i hřiště a pro mě je to spíše nová motivace a impuls ukázat, že fotbal aspoň trochu umím.

My jsme v Křendě takové pobóchané fotbalové národ. Tudíž každý tu má svůj oblíbený mančaft, a tak tvůj oblíbený klub? U nás či ve světě? Stejně tak oblíbené hráč?
Chelsea, ať si říká kdo chce co chce. Fandím Chelsea, je mi blízká svoji hrou a když tam byl, líbil se mi Ballack. Jinak nikoho nemám vyloženě za idol a naše kluby jsou mi jedno. Jen jim přeji úspěchy v Evropě.

Hm, to Tě musela předevčírem Plzeň v Kodani nadchnout hrozně moc. Já jsu úplně unešenej, kluci rozhodně nebyli žádní dosránci, co by na vápně čekali. Naopak aktivní hrou eliminovali Dány.. Máš také nějaký postřeh, co ti utkvěl z neskutečného úterního večera?
Tak určitě, fotbal jsem viděl celý a moc mě potěšilo, že zase nějaký český klub ukázal Evropě, že fotbal hrát umí. Přeji jim postup a nějakého věhlasného soupeře. A co se týče Pavla Horvátha, tak je to jen důkaz, že když chceš, můžeš fotbal na úrovni hrát hodně dlouho…

Máš krom fotbalu další oblíbené sporty?
Dříve jsem hrával hokej, ale sporty mě baví snad všechny, kde je nějaký kulatý nesmysl a rád se naučím i místní sport Ostrajdy :-)

A v neposlední řadě se nesmím nezeptat, co si od působení v Křendě slibuješ, popř. jaké jsou tvoje cíle? Co svým působením v Křendě sleduješ?
Chci být platný a klukům a celému fotbalu tady pomoct. Byl bych rád, kdyby jsme hráli v horní polovině, ale uvidíme. Mám malý osobní cíl hrát co nejdéle fotbal a ještě aspoň jednou za život zažít postup…
Jinak jsem vzal jako trenér žáky, tak doufám, že je něco naučím a jejich hra se bude líbit.

Pustil jsi se i do trénování křenovického potěru, což je časově tuze náročné, když musíš skloubit toto i aktivní hraní. Přecijen dvakrát třikrát týdně trénál s muži + víkendový zápas. Stejně takový záhul bude zanedlouho i v žácích až začnou svou „ligu. Jak se ti daří tuto náročnost zvládat?
Práce s žáky mě baví a fotbal mi dává hodně, takže jsem ochotný pro něj dost času obětovat a mám štěstí, že mi to moje Nikolka toleruje, a dokonce chodí i fandit. Zatím to zvládám a hlavně mám super pomocníka Čaje, takže zatím si nestěžuji a trénovat chci, jak kluky tak aktivně i já…

Jak mladé kluky přitáhneš k fotbalu? Přecijen když má mládí tolik vyžití, tak je tuze těžké kluky motivovat natolik, aby si z nepřeberného množství sportů vybrali právě to běhání za míčem.
Kluci musejí hlavně chtít sami, to je základ. Já nemám rád ty, co sedí celej den u počítače a nic je nebaví. Jinak fotbal doporučuji, není drahý, dá se hrát skoro všude a je to dobrá výchova mezi ostatními. Každý s ním může hned začít. Jak říkám, stačí jen chtít.

Ano, moje řeč. Největším impulsem každého kluka, je třeba to CHTĚNÍ. Díky za rozhovor a ať ti to v Křendě kope k obrazu svému i našemu!

Autor : Kón


18.04. 2011

Olda Kasimir

Jaký je Tvůj fotbalový životopis? Kde jsi všude hrál?
Začal jsem v 11 letech v Brně - Bystrci a chtěl jsem být útočníkem. Ale díky odchodu našeho brankáře do dorostu jsem musel do brány já. Po prvním odchytaném zápase se mi dostalo hezké kritiky : „Podívejte se na toho brankáře, chytá ty balóny jak když jde baba čůrat“ A po pár zápasech změnili názor a řekli, že ze mě něco bude. 10 let jsem hrál v Bystrci, 1 rok v Královopolské v dorostu, 6 let v Dolních Kounicích, 3 roky jsem hrál malou sálovku a 10 let v Jundrově.

Jak jsi se dostal do našeho klubu?
Přes Jožky Procházky (Kozla). Byli jsme pod vlivem alkoholu, tudíž domluva byla rychlá :-)

Prozraď nám něco ze svého soukromí – bydliště, rodina, zaměstnání, koníčky?
2 roky bydlím v Křenovicích a pracuju jako řidič autobusu v MHD v Brně. Koníčky - sporty

Jak bys ohodnotil svůj start v Křenovské Benfice? Co se Ti zatím líbí a co bys naopak zlepšil?
Nad očekávání dobře. Nastupoval jsem s tím, že budu náhradník Kozla v C mužstvu a zatím se přihodilo tohle. Na vylepšení jsem tady krátkou dobu. Líbí se mi kolektiv, kluci mě hned bez problémů přijali.

V minulém utkání jsi bravurně zlikvidoval penaltu. Máš na to nějaký recept?
Recept žádný nemám, ale pozoruji hráče, jak se chová, jak si staví balón, podle jeho pohybů atd.a podle toho se rozhoduji. Občas se z toho dá hodně vyčíst. Jak se říká, penalta se dá jen špatně kopnout. Hráč musí dát a já už potom můžu jen vyniknout, pokud ji chytím.

Jaký je tvůj fotbalový vzor, popř. oblíbený klub?
Vzor jsem nikdy neměl a oblíbený klub? Samozřejmě SK Křenovice. Jinak žádný oblíbený klub nemám, líbí se mi dobrý fotbal.

Máš nějaké životní nebo fotbalové motto, popřípadě rituál před zápasem?
Životní moto – ještě bych tady chtěl nějakej ten pátek být. Před zápasem málo mluvím, abych se soustředil, což je u mě neobvyklé. Jinak nic speciálního. A po zápase, pokud se zadaří, tak vítěznej pokřik.

Co by jsi vzkázal fanouškům v Křenovicích?
Aby chodili dál na fotbal a fandili, i když se občas nezadaří.


11.04. 2011

Petr Hanák

Jaký je Tvůj fotbalový životopis? Kde jsi všude hrál?
Pocházím z Topolan u Vyškova a protože nejbližší fotbalový klub, který v okolí působí jsou Hoštice-Heroltice, začal jsem hrát právě tam. Už jako žáček jsem byl o hlavu vyšší než ostatní kluci, takže když původní brankář odcházel do dorostu, padla nová volba na mě. Vcelku se mi dařilo a tak jsem si zkusil chytat vyšší soutěže - v mladších žacích v Drnovicích a ve starších ve Vyškově, kde jsem se potkal i se svým nynějším spoluhráčem Lubošem Proniukem. Přednost pak ale měla škola a tak jsem na 2 roky s fotbalem přestal. Samozřejmě mi to chybělo, tak jsem začal v dorostenecké kategorii působit opět v Hošticích. V té době jsem sice hlavně chytal, ale také hrával nejčastěji zálohu, což mě doteď baví o něco víc. Už v 16 si mě vytáhli do A týmu mužů, který se snažil zachránit v okresním přeboru. Po dvou sestupech až do IV. třídy jsem přešel do Ivanovic na Hané, kde jsem působil doteď. Zažil jsem tam naopak 2 postupy až do I.A třídy. Při tom druhém jsem si ovšem přetrhl křížový vaz v koleně a i když jsem se pokoušel vrátit a v jarní půlce odchytal 3 zápasy, obnovil jsem si zranění a po peripetiích s doktory jsem opět začal chytat až po 2 letech.

Jak jsi se dostal do Křenovic?
Už před 5 lety jsem se přestěhoval se svou přítelkyní -současnou manželkou do Brna a dojíždění na tréninky pro mě bylo čím dál víc problematické. Fotbal jsem zvládal prakticky bez tréninků. Během doby bez fotbalu se mi navíc narodil syn. I díky tomu jsem byl rozhodnutý přejít do týmu blíže mému bydlišti. Když se mi ozval Honza Rotrekl, tak jsem neváhal. Moje žena navíc pochází z Hrušek, kde už dlouhou dobu trávíme většinu víkendů. Dost zápasů Křenovic jsem za poslední léta navštívil, takže cesta do neznáma to učitě nebyla.

Prozraď nám něco ze svého soukromí – bydliště, rodina, zaměstnání, koníčky?
Teď bydlím v Brně, ale jak už jsem řekl, o víkendech jezdíme buď do Hrušek nebo do Topolan či Vyškova. Jsem ženatý a mám jedno dítě. Pracuji v Brně jako projektant. Vyzkoušel jsem si už prakticky všechny sporty. Kromě fotbalu hraju závodně taky stolní tenis. Chvilku jsem hrál rugby a jednu dobu chodil na kuželky.

Jak hodnotíš svoje dosavadní působení v Křenovicích? Co se Ti tu líbí a co bys naopak zlepšil?
V Křendě jsou výborní hráči a supr kolektiv. Překvapilo mě jak tady všichni žijou pro fotbal a zároveň mě to trochu zavazuje. Do Křendy jsem přišel v době, když jsem si doléčoval vykloubené rameno, pak v průběhu podzimu jsem si nepříjemně natáhl sval a chytal s tímhle handicapem. Moc jsem toho tudíž nenatrénoval a z toho nemám dobrý pocit.

Co by jsi chtěl ve fotbale dokázat?
Doufám, že už budu konečně zdravotně fit, začnu předvádět solidní výkony a pomůžu tím Křenovicím k co nejlepším výsledkům. Pokud zdraví vydrží mě i ostatním a bude se nám dařit, věřím, že si někdy s Křendou zakopeme vyšší soutěž.

Jaký je tvůj fotbalový vzor, popř. oblíbený klub?
Vzor ? Mezi brankáři asi Martin Vaniak či Peter Schmeichel a z hráčů se mi hodně líbí Iniesta. Nemám vyloženě oblíbený klub, ale srdíčku jsou mi bližší týmy s útočnějším pojetím hry.

Co by jsi vzkázal fanouškům v Křenovicích?
Ať chodí na zápasy pořád v tak hojném počtu jako doteď, i když by se zrovna momentálně nedařilo a doufám, že je našimi výkony, ale i výsledky potěšíme.


31.01. 2011

Radim Dvořák

Jaký je Tvůj fotbalový životopis? Kde jsi všude hrál?
Tak jako téměř každého z nás přivedl k fotbalu dědeček nebo tatínek, stejně tomu bylo i u mě. Byl to tatínek, s kterým jsem kopal do míče snad ještě v plenkách. Aktivně jsem začal hrát okolo šestého roku u nás ve Vážanech za tamní žáčky.
Poprvé jsem přestoupil do nedalekého Rusínova, kde jsem strávil tři a půl roku a poznal tam skvělé lidi a spoustu přátel,na které doteď vzpomínám.Ze začátku jsem kopal za dorost, který hrál krajský přebor, časem za místní béčko, které hrálo v té době ještě okres a zažil jsem s ním i postup do 1.B. Poté se mi splnil sen, měl jsem možnost trénovat a hrát divizi za áčko. Nejkrásnější vzpomínky mám na dva zápasy za A-tým v českém poháru. Zápas doma s Bystrcí, která hrála ještě MSFL (výhra 1:0) a poté doma proti tenkrát prvoligovému Zlínu(0:3).

Jak hodnotíš podzimní výsledky Vážan a Křenovic?
Tento rok si myslím,že Vážany měly opravdu asi největší šanci porvat se o 1.B , byl zde tým, ve kterém hrálo více než půlka hráčů se zkušenostmi z vyšších tříd a proto si myslím,že těch bodů mělo být nahraných daleko víc. Co se týče Křenovic, výsledky mě nepřekvapují. Hraje se zde pohledný fotbal, kde padá poměrně dost branek, je tu dost kvalitních hráčů, a proto si myslím,že Křenda patří tam, kde se momentálně nachází (mezi prvními třemi).

Co Tě přivádí do Křenovic a co si od svého působení slibuješ?
Do Křenovic přicházím hlavně proto, že se mi líbí jaký Křenovice propagují herní styl, jaké je zde fotbalové zázemí (přípravka, žáci, dorost, A, B, C muži) a taky proto, že mi s věkem přibylo více starostí nejen ve škole,dalším důvodem je, že zde mám spoustu přátel nejen mezi fotbalisty, takže si myslím, že nepřicházím až tak do neznáma.

Na jaké pozici bys chtěl nastupovat?
Vždycky jsem hrával spíš dopředu, takže krajní záloha nebo útok.

Znáš svoje nové spoluhráče a víš, jakým stylem Křenovice hrají?
Některé hráče teprve poznávám, ale trénink od tréninku je to lepší a lepší. Chce to trošku času. Křenovice, jak jsem si všiml, tak daly na podzim ve většině zápasech tři a víc branek, což znamená, že se snaží hrát spíše dopředu, což je pro diváky atraktivní.

Co by jsi chtěl ve fotbale dokázat?
Jelikož jsem měl možnost hrát divizi, chtěl bych se jednou vrátit právě tam!!

Jaký je tvůj fotbalový vzor, popř. oblíbený klub?
Fotbalový vzor nemám a mezi mé nejoblíbenější kluby patří anglický Liverpool a španělský gigant Real Madrid.

Jaké máš další zájmy a koníčky?
Mezi mé další koníčky patří plavání a jízda na kole.

Co by jsi vzkázal svým budoucím spoluhráčům a fanouškům?
Spoluhráčům přeji hodně štěstí, ať se všech drží zdraví a také spoustu sportovních i životních úspěchů. A fanouškům? Tak hlavně aby se jim líbil fotbal tady v Křendě a chodili na něj v hojném počtu.


13.12. 2010
GALIA A ROTREKL : NA ŠPICI JSME ZASLOUŽENĚ