A TÝM, B TÝM

A TÝM DLOUHO VZDOROVAL, DOKONCE I VEDL ALE NAKONEC NESTAČIL V POHÁROVÉM UTKÁNÍ NA ŠLAPANICE..

KŘENOVICE A 2:5 (1:1) ŠLAPANICE

⚽️ 28´ Chaloupka, 46´ Rozkopal

🅰️2x Kübl

🟨 Procházka, Rozkopal

1️⃣1️⃣ Žák – Večeřa, Klimek, Vosmek, Pauřík – Fuksa, Rozkopal ©️, Procházka, Lattenberg – Chaloupka, Kübl

🔁 Střídání:

46´ Pauřík-Gzela

70´ Fuksa-Kolesnáč

76´ Lattenberg-Krauer

80´ Rozkopal-Světelský

📝Hodnocení zápasu od trenéra A týmu Petra Borovského:

Domácí premiéra nevyšla. Vstup do utkání nám moc nevyšel hned v úvodu zápasu jsme inkasovali gól. Na hráčích byla znát nervozita a myslím si že i respekt ze soupeře který hraje pravidelně krajské soutěže.

No nic méně po inkasovaném gólu jsme se otřepali a začali jsme soupeři vzdorovat a začali jsme předvádět hru na kterou je křenovský fanda zvyklý. Ve 28 minutě jsme se dočkali odměny a Filda Chaloupka rozvlnil soupeřovu síť. Po pár gólových šancích na obou stranách tak byl první poločas ukončen a my jsme byli spokojení za tohoto stavu.

Vstup do druhé půle jsme si ani nemohli lepší představovat když ve 46 minutě Zbyňa Rozkopal vstřelil pro nás vedoucí gól. Kluci se najednou začali nadechovat k ještě lepšímu výkonu, ale přišla hodně studená sprcha s příchutí vlastního gólu. V 50 minutě Filda Vosmek nešťastně zasáhl míč v našem malém vápně tak nešťastně, že Lukáš Žák neměl absolutně žádnou šanci k zabránění gólu.

Než jsme se z toho otřepali, tak o pět minut později soupeř dokazuje svoji kvalitu a ujímá se vedení, které už nepustil a pro naši smůlu ho dokázal ještě navýšit. Nechci a ani nebudu plakat, ale kluci si to po našem výkonu nezasloužili, nicméně soupeř si výhru zasloužil. Já si z tohohle zápasu zápasu odnáším dobré pocity a věřím v lepší výsledky.

Na konci reportu bych chtěl poděkovat všem divákům za skvělou atmosféru, mladým křenovským puškám za super fandění, které bylo slyšet a doufám, že na hody bude lepší výsledek.

———————————–

📝Report od Toma Rozkopala:

Před výkopem nové fotbalové sezony je tradičně na řadě dobrovolná účast v Krajským poháru, což jen chválííím. Furt lepčí jakékoliv mistrák než přátelské mač. Neska naši kuci, keří si na jaře vykopali postup do I.B třídy, přivítali deset kiláků vzdálené Šlapanice, skorem osmitisícové štatl okresu Brno-venkov. „Šlapky“ hrajó I.A třídu již 27 let v řadě!!

Po vzájemném počátečním oťukávání si první gólofku připsali hosté. 6.min rychlé kontr, balon na stranu, kde následuje rychlé úprk po lajně, po zemi příhra před góla. Brkoš z deseti metrů, tutová šance, pálí, gološ Lukša boxuje balon do pryč!! 8.min podobná akcička a opět z pravé strany, namazání po zemi před góla, brkoš tentokrát skusí po zemi, Lukša drží naše barvy a zakročí čapó!! Ve sténé minutě už ale ani gološ Lukša nezabrání fíku, o keré jsme si v této části hry aji koledovali. Umotání naší defenzivy opět z pravé strany, po zemi pobídka před góla pronde na zadní tyč, kde dobíhající brkoš přetlačí nováčka v našem dresu – Vážaňáka Romana Fukse – a z pěti metrů brkoš uklízí balon do odkryté klece – 0:1. Poté trenéři skusí uklidnit hru přeskupením v našich řadách. Myšák Lattenberg na beka, Čeřka se posune na halva, Roman Fuksa na levó stranu. 12.min první porádné ohrožení na druhé straně. Kvér po zemi ze šestnáctky k tyči, gološ je připraven!! Ve sténé minutě ešče zahrozí kvérem zboka Filďas Chajda, jeho pumelicu z deseti metrů šlapanické gološ rukama vyráží!! Ve 14.min po Čeřkově centru zjeví se za malým čtvercem úplně sám opět Chajda, vosum metrů vod góla. Ale balon ne úplně ideálně zpracuje a kvér tak postrádá razancu, navíc trefuje do míst připravenýho gološa!! Ve 14.min Zbyňa Rozkopal si nande na vápně odražené balon a z první jej nasolí, mičuda prosviščí půlmetr nad!! Jen to zahučelo mezi diváctvem!! 18.min aj hosté se připomněli. Příhra ze strany na malé čtverec, kořeň otočen zádama k brance, a tak balon pučí do lepší spoluhráčovi do čapy za sebe na pendu, další hostující plejer po zemi pálí mimo tyče!! 22.min Kozlík s balonem u čapy vymotá přes tři chlapy podél rohovýho praporka, z deseti metrů a velkýho úhla vypustí, jen do boční sítě. 28.min Kyblík zahrává rohové kop. Na přední tyči letící balon kostrbatě trefí hlavó Chajda a mičuda skončí v síti – 1:1. 42.min Čeřka se urve po své lajně a čechrá do vápna, na přední tyči trefí pěknýho hlafsona Chajda. Křižné balon kopíruje brankovó lajnu za zadní tyčkó!! Škoda!!

Po návratu z kabin na plac se na koncu první minuty hra odehrává na křenovické polovině, Křenda ovšem získá balon a předvede bleskové výpad. A dyš s gólovým zakončení, je to výpad zabijácké. Balon k postranní lajně na stranu na pelášícího Kyblíka, dva na jedneho, Mara potahne a následně po zemi pošle dlóhé balon k druhé tyči před góla, dobíhající Zbyňa zpod šestnáctky učebnicovo uklízí mičudu polovysoko k zadní tyči – 2:1. Dlóho nám vedení ale nevydrží. 50.min Filďas Vosma si vybral slabší chvilku, kdy po úprku z pravé strany a následném pozemním centru Vosma místo odkopu levandulkó, balon jen polézá a mičuda zapadne k zadní tyči své branky – 2:2. 53.min hostům narostly křídla, po zemi vystrčení za obranu na nabíhajícího kolíka, keré nemá vůbec žádné problém tváří v tvář z vápna prohodit mičudu vybíhajícím Lukšem – 2:3. Trocha věčí sprcha pro Křendu poté, jak slibně započal druhé polčas!! 56.min hostující kvér ze šestnáctky, Lukša lapá!! 65.min závar v hostující šestnáctce. Balon z guče vypadne před Jaruny Gzelika stojícím za malým vápně, Jaruna balon netrefí dle svých představ a mičuda končí v náruči šlapaňáckýho gološa!! 71.min vůbec jsem akcu nepostřehl, ale vězte, že Šlapaňáci vodskakujó již na rozdíl dvóch branek – 2:4. 77.min Kyblík se prodírá středem, posune balon do strany na připravenó čapu Gzelikovi, jenž z vosmi metrů, lehce zboka a z první nabuří balon půldruhýho metru vedle předního vinglu!! 88.min Jaruna Gzelik vypustí z 23 metrů, kvér křížem letí do zadního vinglu, gološ se zaskví obřím robinsonem a vytahne mičudu na břevno. Parádní kvér a ešče vícero neskutečné zákrok. Bravo, pane gološ!! 89.min hosté završí skóre dnešního maču na konečnéch 2:5.

První mač sezony je tak u konca a nakonec průlet 2:5. Nezbévá než pogratulovat sópeřovi a popřát hodně štěstí do dalších kol Krajskýho poháru. Křenda neska rozhodně nebyla marná, naopak, ale na výhru to nestačilo. Ruku na srdíčko, Šlapaňáci byli fakt lepčí!! Za deset dní o hodové sobotě si to rozdáme v prvním zápase sezony s Cetkovicema (14.30).