A TÝM

A TÝM V DRAMATICKÉM PRVNÍM UTKÁNÍ NOVÉ SEZÓNY BERE VŠECHNY TŘI BODY ZA TĚSNOU VÝHRU 2:1 PROTI CETKOVÍCÍM!

Áčko Křendy zahájilo soutěž tradičně doma na hody proti Cetkovicím. Narazili na sebe nováčci soutěže, hrající z minulé sezóny ve velké pohodě. 🤜🤛 Trenér Borovský musel před zápasem řešit velký problém na pozici brankáře, protože Lukáš Žák se v zápase se Šlapanicemi zranil a bude chybět minimálně 4 týdny. Tímto mu přejeme brzké uzdravení! ✊ Naštěstí to vymyslel perfektně a zápas výborně odchytal nestárnoucí Pepa Procházka. 👑🧤 Teď už k zápasu. Zápas začal velice nervózně a hrálo se spíše jednoduše. Hosté dobře kombinovali, ale do žádné větší šance se nedostali. Naopak Křenda byla v první půli nebezpečnějším mančaftem, nicméně výborně chytající hostující brankář zamkl na první poločas svojí branku. 🔒🥅 Jara Gzela měl na noze gól, ale jeho dalekonosná střela jen orazítkovala břevno a druhá jeho střela skončila těsně nad. Poté měl své velké šance dnes ofenzivně laděný střeďák Lukáš Procházka. V první šanci ho našel na zadní tyči krásným centrem Mara Kübl, ale jeho hlavičku zneškodnil brankář Cetkovic, druhej nájezd nevyřešil dobře a obránce ho stihli dorazit a třetí jeho šance skončila těsně mimo. ❌ I z dalších šancí jsme nedokázali vstřelit branku my ani hosté. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Druhou půli začali lépe hosté a přetavili svůj tlak v úvodní gól. V 54. minutě zahrávali Cetkovice rohový kop, lépe se ve vápně pohybovali a přes naše nedůrazné bránění, protlačil míč do sítě hostující Sychra. 0:1 Naši borci se z toho rychle otřepali a začali znovu hrát. V 60. minutě přišlo vyrovnání. Jara Gzela měl dnes chuť a opět napřáhl z velké dálky, brankář poprvé nejistým zákrokem jen vyrazil před sebe a dorážející Procházka rozvlnil síť. 1:1 Rozhodující okamžik přišel v 76. minutě. Po levé straně vedl míč Kübl, který poslal míč do vápna, brankář si šel pro míč, ale rychlostně a důrazně vybavený Fuksa se brankáře nezalekl a šel do hlavičkového souboje, míč stihl odehrát a poté dorazit do branky! GÓÓÓL! Jednalo se o první a zároveň rozhodující gól naší nové posily! ⚽️ V posledních minutách měli hosté ze 75 kilometrů vzdálených Cetkovic tlak na naší bránu, ale nepodařila se jim vstřelit vyrovnávací branka. Křenda tak v prvním velice vyrovnaném zápase urvala důležité tři body!📈

Děkujeme všem příznivcům za hojnou diváckou podporu, byli jste skvělý! 👏🤝

SK KŘENOVICE A 2:1 (0:0) CETKOVICE

⚽️ 60’ Procházka, 76’ Fuksa

🅰️ Gzela, Kübl

🟨 Gzela, Rozkopal

1️⃣1️⃣ Procházka J. – Klimek, Vosmek, Rozkopal ©️, Večeřa – Fuksa, Gzela, Procházka, Buček – Chaloupka, Kübl

🔁 Střídání:

75’ Procházka – Paleček