A TÝM, B TÝM

ÁČKO ZTRATILO BODY V BRANKOVICÍCH, BÉČKO ROZDRTILO NÍŽKOVICE A PROHRÁLO V NESOVICÍCH..

BRANKOVICE 2:1 (0:1) KŘENOVICE A

⚽️ 19´ Andrysík

🟨 Klimek, Hausner, Procházka, Gzela, Kübl, Chaloupka

1️⃣1️⃣ Žák – Večeřa, Jochman, Klimek ©️, Pauřík – Chaloupka, Procházka, Gzela, Hausner – Andrysík, Kübl

🔁Střídání:

32. min Obhlídal – Andrysík

72. min Vosmek – Hausner

V nedělní dopo Křenda vyrazila do fajnového areálu v Brankovicích na krásné pažit. „Branky“ só inventářem Okresního přeboru, keré snad nikdy nepostópil, a ani nikdá nesestópil.

7️⃣.min Jaruna Gzela si u postranní lajny narazí mičudu a vlítne do vápna. Z boční hranice šestnáctky Jaruna posune po zemi balon na přední tyč Marovi Kyblíkovi, jenž místo kvéru „vyšperkuje“ akcu lobánkem na zadní tyč. Kde číhá v tutové pozici náš nové šutér Michal Andrysík (dvacetileté kluk ze Vin. Šumic nasbírající za Křendu 4 špíle a už tři fíky), keré ale vysoké lobánek hlavó jen polézá, a tak mičuda končí kdesi v zámezí. Škoda. Pěkně se akce rýsovala. 1️⃣4️⃣.min přetažené centr si nande domácí šutér, sedmačtyřicetileté Jura Proniuk, téměř z nulovýho úhla hlavó posílá vratku před góla, balon směle proskáče po brankové čáře, protože v jejím okolí se nenacházel ani Křenovák, ani Brankovičák. Pro Křendu tak naštěstí. 1️⃣9️⃣.min vysoké nákop letí do šestnáctky, balon si z luftu stahne Andrys, jedním dotekem mičudu zpracuje a druhým dotekem pošle mičudu nekompromisně křízem do sítě – 0:1.⚽️2️⃣2️⃣.min Anton Špelec ostrostřelec Jaruna Gzela vypustí z pětadvaceti, jeho kvér prosviščí metr kolem bližší tyče!! 2️⃣7️⃣.min kozlík /Lukša Procházka/ zakrótí svůj trestňák z vosumnácti metrů polovysoko k bližší tyči, domácí gološ parádním robinsonem vytahne mičudu na rohové kop!! V 3️⃣1️⃣.min po zemi dostane prostrčení do vápna Andrys, jenž valí k brankové čáře s takovó vervó, až jej zradí zadní stehenní sval a musí ze špílu odstópit. Během poslední tříminutovky prvního polčasu přichází tři gólofky. 4️⃣3️⃣.min přízemní pobídka před góla proletí až k zadní tyči, kde pozapomenuté domácí brkoš má fíka na čapě, ze sedmi metrů posílá balon dolů k tyči. Gološ Lukša se zaskví parádním zákrokem a fíka lapí!! 4️⃣4️⃣.min příhra před góla pronde daleko za zadní tyč, přesto Filďas Chalópka z deseti metrů a velkýho úhla skusí své štěstí, z deseti metrů, gološ je připraven. 4️⃣5️⃣.min hra se přesune na druhó polovinu, domácí daleké centr letí na zadní tyč, kde hópne domácí Jura Proniuk, keré má fíka na palici. Lukša během dvóminutky vytěsní další tutové gól!! WAU!! Heskýýýý, Lukša!!

4️⃣9️⃣.min Lukša vybíhá z klece na centr, až kamsi za roh malého čtverce, balon Lukša jen polézá, ale přitem zboří domácího brkoša a rozhoda kupodivu celýmu stadecu fóká pendu. I dyš gološ je skorem neomezeným vládcem své šestnáctky!! Zpětně po zápase jsem se dověděl, že nikoli Lukša fauloval, jak jsem se mylně zprvu domníval, ale nešikovný zapackání domácího kolíka vo koblížka /Lukáš Obhlídal/ byl stimul fókanca pendy!! Jsme hosté, a tak možno čítat, že se pan rozhoda sem tam upískne v domácí prospěch. Pendu si postaví mladé Proniuk a po zemi na druhó stranu pošle Lukše na párek – 1:1.⚽️5️⃣0️⃣.min domácí brkoš napřáhne z hranice šestnáctky, po zemi k tyči, Lukša obřím hópancem vytahne mičudu mimo své tyče!! 5️⃣3️⃣.min kozlík zahravá trestňák z třiadvaceti metrů, ale půldruhého metr nad. 5️⃣8️⃣.min příhra ze strany a rázem Filďas Chalópka v nájezdu, ovšem trefí ze šestnáctky jen vybíhajícího gološ!! 5️⃣9️⃣.min křenovické brejk, na jehož koncu Mara Kyblík nabije pod sebe kozlíkovi, keré vypustí ze dvaceti metrů, domácí gološ tasí zákrok a podrží tak domácí farby!! 5️⃣9️⃣.min Mara si nande v šestnáctce odražené balon, na zadní tyči se zjeví v tutofce, ale trestuhodně svó hlavu posílá metr vedle!! Silná křenovická tříminutofka to byla, ale gól vstřelit se nepovedlo. 7️⃣6️⃣.min Jura Proniuk si třicet metrů vod góla stahne z nákopu balon, narazí si mičudu se spoluhráčem a z šestnáctky po zemi křížem vypustí – 2:1.⚽️8️⃣3️⃣. min opět domácí Jura Proniuk v akci. Přetažené balon a daleko za zadní tyčkó se Jura do své hlavy opře, ze dvanácti metrů prosviščí mičuda metr nad Lukšovó svatyňó. Křenda se pokóší o vyrovnání skóre, ale je to taková křeč. Domácí majó nahraný a zkušeně Křendu drží mimo dostřel své klece. A dyš už Křenda rozjede brejk, tak akcu zabrzdí pan pomezní, keré až kupodivu často mává offside. Buď jsme v Křendě tak blbí fotbalisti, keří si ofsajdy nepohlídajó, anebo pan pomezní měl slabší den!! Snad jen 8️⃣8️⃣.min se vymyká a Křenda se dostane k zakončení. Křenda si vynutí rohové kop, keré je sice domácími odražen jen za šestnáctku, kde číhá koblížek, jeho pokus ale míří půldruhýho metru nad!!

Suma sumárum, za krásného prosluněného nedělního dopoledňa Křenda v Brankovicách odehrála klasické mač, jejímž katem je nestárnócí Jura Proniuk. Ten svó „van men šou“ rozčísl tak zápas Jura Proniuk vs. Křenda na 2:1. Pokolikáté již sme takové klasické mač proti Jurovi sehráli a sténě se nepoučíme a Jury si nepohlídali. Říká se, že fotbal je týmové sport, ale „Branky“ só světlá výjimka. Tam je prostě „Jurovo Proniukovo“, sténě tak jako naše névyšší hory Krkonoše só „Krakonošovo“.

—————————————————————

KŘENOVICE B 6:2 (4:0) NÍŽKOVICE

⚽️ 29´, 30´, 46´ a 47´ Paleček, 21´ Lattenberg, 38´ Obhlídal

🅰️ 3x Procházka, 2x Obhlídal, Hausner

🟨 Hausner, Procházka

1️⃣1️⃣ Procházka ©️ – Večeřa, Dřínovský, Borovský, Doležal – Paleček, Lattenberg, Obhlídal, Hausner – Baják, Procházka

🔁Střídání: Horáček, Slezák, Kolesnáč, Maděra, Toman

NESOVICE 2:0 (2:0) KŘENOVICE B

🟨 Procházka

1️⃣1️⃣ Procházka ©️ – Jochman, Procházka, Borovský, Kordiovský – Kolesnáč ml., Lattenberg, Obhlídal, Toman – Baják, Paleček

🔁Střídání:

25. min Stančík – Toman

39. min Volráb – Kolesnáč

46. min Světelský – Baják

46. min Kolesnáč ml. – Volráb

46. min Toman – Stančík

73. min Stančík – Toman

76. min Fuksa – Obhlídal

84. min Toman – Kordiovský

📝Hodnocení zápasu od hrajícího trenéra Lukáše Obhlídala:

,,Vzhledem k velkým problémům se sestavou, páteční dohrávce a výpomoci áčku jsme neměli dostatek sil na nějaký lepší výsledek. Nazval bych to důstojnou prohrou. Zaspali jsme úvod zápasu a rychle dvakrát inkasovali. Po zbytek zápasu už nám to naštěstí směrem dozadu fungovalo lépe. Sami jsme pár šancí měli, ale na body to tentokrát nebylo. Velký díky všem, co nám šli pomoci a pochvala dorostencům za předvedený výkon.“

📝 Benfika v nedělu na „čarodky“ vyrazila ke třetímu týmu tabulky do Nesovic v poslepované sestavě, kde bylo velké mládí aj velká zkušenost.

2️⃣.min gološ kozel vybíhá proti balonu až za roh velkého vápna, kde už musí hrát jen čapama. Nešikovně se srazí se svým spoluhráčem Jochym, voba vodletí s bolestivó grimasó ve tváři. Z této srážky profituje domácí brkoš, keré z první napálí ze třiceti metrů balon do naší prázdné zévající kase – 1:0.⚽️6️⃣.min domácí zahrávajó rohové kop. Na zadní tyči hópne kořeň a hlavó trkne balon do sítě – 2:0.⚽️ Domácí só i nadále lepší, a také trošku napapaní z rychle nabytého vedení. Ve 2️⃣0️⃣.min první naša střela. Palec z třiadvaceti se vopře do balonu, gološ na pohodu lapí!! 2️⃣6️⃣.min koblížek /L. Obhlídal/ z hranice šestnáctky zakrótí svůj projektil do tyče, od níž balon putuje do zámezí!! Já už řval góóóóól, ale sakryš nakonec ta mičuda skončila na tyči!! 3️⃣7️⃣.min Latty /Michal Lattenberg/ vlítne s balonem u čapy do šestnáctky, předá balon do čapy rozjetému koblížkovi, jenž v tutofce neprostrčí mičudu vybíhajícím gološem!! Veeeeelká škoda!! 4️⃣1️⃣.min Palec nabije za šestnáctku, Bajec skusí po zemi, těsně vedle!! 4️⃣3️⃣.min domácí pumelica div nerozlomila břevno vejpůl!! V nastavení první půle 4️⃣5️⃣.min + 1️⃣ domácí úprk po pravé lajně a následně nezištná přihrávka na zadní tyč, kde kořeň pohodlně doklepne mičudu do prázdnýho góla. Domácí radost z fíka odmává pomezní rozhoda na znamení offsidu!!

4️⃣8️⃣.min neškodná domácí propagačka po zemi z vosumnácti metrů, velké úhel, kupodivu pronde kozlovi jeho naštelovanéma rukavicama a je voheň na střeše!! Balon se motá po brankové čáře, kam dobíhá domácí brkoš, ale místo pohodlnýho doklepancu mičudy do sítě, nepochopitelně šlápne na balon a víc zapacká, než aby se radoval z fíka!! Poté balon z brankové čáry si konečně posbírá kozel do svéch rukavic!! Možná už mičuda dokonca byla lehce za brankovó čáró, ale sudí akci pustili a pokračovalo se tak dál ve hře!! No pokračovalo je silné slovo. 5️⃣3️⃣.min se tři minuty nehrálo!! Na place bílá tma!! Rozhoda posečkal s pokračováním ve hře, až bude zase vidět. Ale na vině nebyla žádná pyrotechnika, nýbrž pálení čarodějnic, kerý obec Nesovice pořádala hned vedle hřišča.

Suma sumárum jejich obrovská hranica přes dva metry obsahovala mokré prvky a při zapalování čudila až jéje!! Tudíž toto byl ten pravé důvod BÍLÉ TMY na place, nikoli nějaké pyro!! 7️⃣0️⃣.min domácí nájezd zboka, kozel vybíhá, brkoš kvéruje a mičuda prosviščí o decimetry kolem bližší tyče!! 8️⃣9️⃣.min pěkná domácí pumelica z votočky, deset metrů vod góla, kozel připraven!!

Domácí byli lepším týmem na place, ale hádám, že byli uspokojeni rychle nabytým vedením (již v 6.min vedli o dva fíky) natolik, že se již nedokázali ve zbytku zápasu porádně rozjet. A Křenda tak nechytla mnohem vícero!! Nutno dodat, že kuci z Křendy bojovali srdnatě, nebo spíše vzdorovali!!